Egyre több visszajelzés érkezik, hogy egyes karbantarrtó műhelyek nem akarják elvégezni egyes típusú tűzoltó készülékek karbantartását. Az indoklások változatosak, de szerencsére a legtöbb esetben van megoldás.
Blog
Letölthető oltóanyagtájékoztató a BAVARIA a 2019/1021 európai parlamenti és tanácsi rendelet I. mellékletének a perfluor-oktánsav (PFOA), a PFOA sói és a PFOA-rokon vegyületek felvétele tekintetében.
Szerinted melyiken végezték el szakszerűen a műhelyes karbantartást?
Ha azt mondtad a jobb oldalin, akkor igazad van. Bár sokan nem tudják, de 5 évenként minden tűzoltó készüléket szét kell szedni és elvégezni egy szakszerű karbantartást. Sajnos nem véletlenül terjedt el, hogy csak "matricázást" kér az ügyfél. Bár jelenleg a készüléken belül a felszállócsövön jelölni kell az adatokat, de ez mindenki számára láthatatlan.
Az ügyfelek részéről tömegesen reagáltak az elmúlt időszak 2019/1021 európai parlamenti és tanácsi rendelet I. mellékletének a perfluor-oktánsav (PFOA), a PFOA sói és a PFOA-rokon vegyületek felvétele tekintetében történő módosítására.
Ez a szabályozás nagyban érinti a habbal oltók világát, de nem kell azonnal megrémülni. Számos ügyfél már most kizárólag fluormentes habbal oltókat hajlandó beszerezni, mert azt a TÉVES információt kezdték el terjeszteni kereskedők, hogy 2025.07.04-től az összes habbal oltóban az oltóanyagot le kell cserélni fluormentesre.
A tűzoltás könnyű lehet, ha tudod hogyan kell.
Tanuld meg velünk, hogy rutinosan kezdj bele, ha baj van.
Most vásárolta meg füstérzékelőit, de pontosan tudja, hová telepítse őket? És azt is tudja, hogy milyen környezeti hatásokra kell figyelnie otthonában, hogy füstérzékelője megfelelően működjön? Sok esetben a füstérzékelők nincsenek megfelelően felszerelve. Ennek eredményeként vészhelyzetben sokan még mindig nem kapnak időben tájékoztatást. Ebben a blogban elmondjuk, hol és mikor kell felakasztani a füstérzékelőket, és hol és mikor nem szabad felakasztani a füstérzékelőket.
Letölthető az új Általános Tűzvédelmi Szabályzat, az ÁTSZ. Az 50 fő alatti foglalkoztatók, valamint az 50 fő feletti alatti befogadóképességű vagy 10 fő alatti szállásadók részére díjmentesen elérhető a 2024. január 1-től alkalmazható dokumentum.
Megújul az 1996. évi XXXI.-es a tűz elleni védekezésről, a műszaki mentésről és a tűzoltóságról szóló törvény. A változások 2024. január 1-től lépnek hatályba.
Bár a szakmai szervezetek tiltakoztak és egyáltalán nem értettek együtt a könnyítéssel, a módosítások mégis átmentek a rostán. Nézzük a legfontosabb változásokat.
A technológia fejlődésével egyre több eszköz válik elérhetővé, amelyek nemcsak a kényelmünket, de biztonságunkat is szolgálják. A Smartwares WiFi-s szén-monoxid jelző és riasztó pont ilyen eszköz, amely a modern otthonokban már szinte alapfelszerelésnek számít. De miért is olyan fontos a szén-monoxid érzékelés, és miben különbözik ez a termék a többi hasonló eszköztől?
Az elektromos autók fokozott népszerűsége és térhódítása az elmúlt években meggyőző bizonyítéka annak, hogy a közlekedési iparágban is egyre nagyobb súlyt kap a fenntarthatóbb alternatíva. Azonban az elektromos autók töltési technológiája és az energiaforrásuk elektromos töltésű akkumulátorok használata, természetesen hoznak magukkal bizonyos kockázatokat is. Egyik legnépszerűbb aggodalomra okot adó téma az elektromos autók tüzeivel kapcsolatos. Vizsgáljuk meg, hogy mi okozza az elektromos autók tüzeit, mennyire gyakori jelenség ez a probléma, és mit tehetünk a megelőzésre vagy ha már bekövetkezett a baj.
Az elektromos járművek tüzei ritkák. De ha bekövetkezik, akkor nagyon nehéz eloltani. Zárt többszintes parkolókban vagy épületekben speciális védőintézkedéseket kell kialakítani, hogy tűz esetén minimálisra csökkentsük az épületszerkezet károsodását, és megóvjuk a környezetet a hatalmas hőtől és a mérgező füsttől. Bemutatkozik az ecell-guard – az első automatizált tűzvédelmi rendszer elektromos autókhoz.
Szinte mindenki lítium-ion akkumulátorokat használ és tárol - és általában nem tudja, mekkora veszélyt jelent. Az újratölthető és az egyszer használatos akkumulátorok használata természetesen különbözik egymástól.
Az életünk minden területén fontos, hogy tudatosan és megfelelően védekezzünk az esetleges veszélyek ellen. Az egyik ilyen kiemelten fontos terület a tűzvédelem, amelynek elhanyagolása komoly következményekkel járhat.
Magyarország területének körülbelül 90%-a aszállyal veszélyeztetett. A legsúlyosabb aszályok természeti adottságainknak és földrajzi elhelyezkedésünknek megfelelően az Alföldön, főleg annak középső részén alakulnak ki. A talaj eróziója is hosszan tartó problémákat okozhat, ezért fontos, hogy az aszályos vidékeken jó öntözőrendszerek épüljenek.